Hakkımızda

Hakkında

En son teknolojilerle donatılmış üst segment bir Gym & Spa olmasının yanı sıra, gizli ve seçkin bir klüp olarak da hizmet veren Dose olarak tek amacımız, misafirlerimizin hayatlarını sağlıklı ve zinde olma yönünde dönüştürebilmeleri için gerekli olan ortamı ve araçları sağlamaktır.

İsmimizdeki D.O.S.E. kısaltması; Dopamin, Serotonin ve Endorfin kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. Zira egzersiz yaparken veya eşsiz Spa terapilerimizden birinde keyif yaparken, beyninizin ödül merkezine ufak bir D.O.S.E. şoku yaşatırsınız.

Zamanla, yapılan düzenli egzersizler ve uygulanan kişisel bakım pratikleriyle beynin ödül merkezi yeniden şekillenir, böylece D.O.S.E. olarak da bilinen bu temel nörokimyasallar çok daha yüksek bir dolaşım seviyesine ulaşırlar.

Misyonumuz

A’dan Z’ye en iyi terapiler ve küresel ölçekte antrenman programları servis ettiğimiz tesisimizde, bu yaklaşımla yuva halini alan bir ev yarattık.

Dose, İstanbul’un en prestijli bölgelerinden Etiler’de yer alan bir sağlık mabedi. Bu özel klübün tamamında egzersiz yapabileceğiniz benzersiz açık ve kapalı alanların yanı sıra ortak çalışma ve sosyalleşme alanları, rahatlamanız için modern stilde tasarlanmış oturma odaları, sağlıklı menüsüyle rahat bir restoran, lounge alanı ve güney güneşini selamlayan bir teras bulunuyor.

Dose Butik Dükkanı’mızda sizler için sunduğumuz markalar arasında Alo-Yoga, The Pangaia ve Ultracor da yer alıyor.

Dose’nin dünyanın dört bir yanından aldığı ilhamla bir araya getirdiği etkili yöntem ve yaklaşımlar arasında; gerçekten eşsiz bir deneyim olan Higher – Dose Sauna, Reviv IV, Dr. Barbara Sturm’ün özel kürleri, aerial yoga da dahil çeşitli yoga ve meditasyon pratiklerinin yapıldığı bahçe içerisinde gökyüzü ile aydınlatılmış bir gym stüdyosu, dans, yoga, boxing ve daha bir çok alanda gündelik sınıfların yapıldığı, içerisinde pilates matları ve HIIT bulunan kapalı bir fitness stüdyosu bulunmakta.


Sağlık ve Güvenlik Standartları

Geçtiğimiz aylarda, alanında öncü medikal profesyonelleri ve enfeksiyon hastalıkları uzmanlarını bir araya getidiğimiz özel ekibiz, kapsamlı bir açılış stratejisi oluşturmak için yorulmadan çalıştılar. Bu plan, Dose’nin kabul ettiği yüksek sağlık, güvenlik ve hijyen standartlarını olabilecek en üst seviyeye taşıdı.

 
Gym ve Stüdyo

D-Dopaminler ve endorfinler odak noktalarını serbest bırakırlar.

Dopamin kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan bir nörotransmiter olarak bilinir.

Endorfinler ise hissedilen herhangi bir rahatsızlığı minimize etmek üzere beynimizdeki reseptörleri faaliyete geçirirler. Her ikisi de genel olarak zinde ve sağlıklı hissetmemizi sağlar.

Kardiyovasküler ve fonksiyonel fitness, güç idmanı, boxing ve özel antrenmanların yer aldığı, açık ve kapalı olmak üzere iki adet fitness stüdyomuz bulunmaktadır.

Üyelerimizin misafirleri Gym ve Spa hizmetlerimizden günlük 1000 TL karşılığında faydalanabilirler.

Deneyimli antrenörlerden oluşan ekibimiz çeşitli uzmanlık alanlarında bir çok sınıf eğitimi vermekte ve teke tek kişisel antrenman seansları yapmaktadır.

Günlük sınıflarımıza artık imzamız sayılan dans, boxing, kardio, HIIT, güç ve kondisyon, yoga ve mat pilatesi dersleri dahildir.

Ders çizelgeleri ve sınıf rezervasyonları 7 gün öncesinden açılmaktadır.

Üyelerimiz, saygın eğitmenlerimiz tarafından her sınıfta kendileriyle kişisel olarak ilgilenileceğinden emin olabilirler. Ayrıca özel dersler için de rezervasyon yaptırılabilirler.


Bahçe Yoga Stüdyosu

Günlük olarak Yin, Power ve Aerial gibi yoga pratiklerinin sunulduğu stüdyomuzda, State of The Art atölyesi, nefes ve meditasyon sınıfları da yer alır.

Bahçe Gym Stüdyosu

Bu stüdyoda çoğunlukla ağırlık çalışmaları ile düşük etkili güç egzersizleri yapılmaktadır ve kardio ekipmanları yer almaktadır.

Bahçe Boxing Stüdyosu

Bahçe stüdyomuz, hem özel hem de grup dersler için uygun olan yüksek nitelikli boxing eğitmenleri ve açık stüdyo planıyla fonksiyonel bir fitness alanı sağlar.


Spa

Dopamin, Serotonin ve Endorfinler odak noktalarını serbest bırakırlar.

Masaj ve kişisel bakım dopamin ve oxytosinin yanı sıra mod düzenleyici başka nörotransmiterların da yükselmesine yardımcı olur. Ayrıca vücudunuzun stresli olduğunuzda salgıladığı bir hormon olan kortizol seviyelerinin de düşmesini destekler.

Şehirden uzaklaşarak stresinizden kurtulacağınız bu sağlık kozasında ham elementler olan su, ateş, tahta ve taşların birleşimiyle rahatlayın ve hem zihninizi hem de vücudunuzu yenileyin.

Üyelerimizin misafirleri Gym ve Spa hizmetlerimizden günlük 1000 TL karşılığında faydalanabilirler.

Dr. Barbara Sturm ile yürütülen özel bir ortaklıkla kişiye özel tedavi kabinlerimizden oluşan Spa’mızda sunulan geniş uzmanlık yelpazesinde; Dr. Sturm’ün meşhur ameliyatsız yüz gerginleştirme teknikleri, bütün cilt bakımları (Temizleme, aydınlatma, yaşlanma belirtilerini geciktiren, koyu cilt renkleri ve erkekler için), Lymphatic Drainage Masajı, Super Anti-Cellulite Masajı ve bedeninizin bio- kişisel ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş vücut masajları gibi vücut sıkılaştırıcı ve yüksek etkili eşsiz spa terapilerinin tamamı bulunmaktadır.

 

Yükseltilmiş Doz Kızılötesi Sauna

Yükseltilmiş doz kızılötesi saunamız, geleneksel saunaların sıcaklığını tolere edemeyen misafirlerimizin de kullanabileceği şekilde, kızılötesi ışınları kullanarak etrafınızdaki havayı ısıtmadan doğrudan vücudunuzu ısıtır.

Kızılötesi sauna terapisiyle dalga boyları vücudun yumuşak dokusunu geçerek yaklaşık 3,5 cm kadar deri yüzeyinin altına iner.

Kızılötesi ışınlar çok daha derin bir seviyede detox özelliği sağlaması, detoksifikasyona yardımcı olması, rahatlama, ağrı giderme, iyileştirilmiş kan dolaşımı, hücre sağlığı, kilo verme ve yaşlanma belirtilerini geciktiren etkileriyle bilinir.

Sauna’da istediğiniz müziği çalabilir, isterseniz şakralarınızla dengeli olması açısından içerinin rengini değiştirebilir ve yanınıza bir arkadaş veya date’inizi alıp birlikte terleyebilirsiniz. Bu terapi endorfin salgılanımınızı anında yükseltecek ve 600 kaloriye kadar yakmanızı sağlayacaktır.

Rahatlama Odası

Rahatlama odamız stresinizi atmanıza yardımcı olacak dinlendirici bir alandır. İçinde bulunan soğuk su küveti, sizlere Cryo-Terapisinin faydalarını sağlamak için sunulmuştur. Zira bu tedavi yöntemi inflamasyonun azaltılmasına yardımcı olur, kas iyileşmesini hızlandırır, migren belirtilerini azaltır, sinirlerdeki iritasyonu uyuşturur, mod değişikliklerini tedavi eder, eklem ağrı ve iltihaplarını, dermatit veya diğer cilt rahatsızlıklarını azaltır.

IV Revivme Tedavi Stüdyosu

Reviv IV Stüdyomuz alanında uzman hemşireler tarafından asiste edilir. IV tedavisi, mineral, antioksidan ve elektrolit salınımıyla vücudunuzun iyileşmesine ve kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olur.

IV Tedavi Menümüze Dahil Olanlar:

HydroMax: Vücuttaki Lactic Acid’in azalmasına destek olarak, bedenin sağlığına kavuşmasına ve yüksek seviyede faaliyet göstermesine yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Özellikle atlet ve sporcular için etklidir.

Ultraviv: Genel soğuk algınlığı, sezon alerjileri, grip gibi rahatsızlıkların yanı sıra akşamdan kalma olma durumunun da tedavisine yardımcı olur. 

Megaboost:  İçerdiği mineraller, antioksidanlar, elektrolitler, B 12 Vitamini ve yüksek dozda C Vitamini ile vücudunuzun tekrar mutlu olduğu bir dengeye kavuşmasına yardımcı olur. Dayanıklılığınızı ve enerji seviyelerinizi yükseltir, yolculuğun, jet lag’in veya yoğun hayat temposunun etkilerini azaltır.

Vita Glow: Cildinizin görünümünü etkileyen metabolik değişiklikleri yavaşlatarak kendinizi yenilenmiş hissetmenize yardımcı olur. İçerdiği yüksek dozda C Vitamini ve en temel antioksidan olan Glutathione ile vücudunuzu detoksifiye edip arındırarak serbest oksijen radikallerinin oluşturduğu hasarın giderilmesini destekler.

Bu terapi Cildinizin görünümünü iyileştirip, saç ve tırnak kalitenizi artırırken, hayati organların temizlenmesine de yardımcı olur. 

Royal Flush: Nemlendirme, enerji verme, enflamasyonu azaltma, ağrı ve bulantıları rahatlatma, hayati organları temizleme ve vücudunuzu detoksifiye edip arındırma görevlerini yerine getirerek sizi tazeleyecek (REVIV) kapsamlı bir terapi.

 Maksimum seviyede sağlık, zindelik, iyileşme ve arınmanın keyfini yaşamanız için bir araya getirdiğimiz sağlık ve iyileşme IV Terapisi ile hayati organlarınızın arındırılmasına ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu temel mineral ve vitaminlerin yeniden kazandırılmasına yardımcı olursunuz.

Mutfak ve Teras

Bütün üyelerimizi ve bölge sakinlerini güney güneşini selamlayan giriş kattaki rahat terasımızda sağlıklı bir kahvaltı, brunch ve 09:00 ile 22:00 arasında servis ettiğimiz günlük öğle yemeği menümüz için bekliyoruz. İlerleyen zamanlarda akşam yemeği servisimiz de olacak.

Sağlıklı restoranlarımızda tamamen hiper-organik, şekersiz ve glutensiz ürünler bulunmaktadır.

Ayrıca taze sıkılmış ev tipi meyve suları, protein tozlu frappeler ve smoothie’ler sunmaktayız.

Mutfağımız dünyanın dört bir yanındaki farklı mutfakları benimsemiş en iyi şefler ile Pop Up etkinliklere de ev sahipliği yapacaktır.

 
DOSE Sohbetleri

Uzmanlarımız tarafıdan yönetilen sanal tartışmalarda en önemli üç kaidemiz olan – hareket, beslenme ve rejenerasyon konuları derinlemesine değerlendirilirken, moda, seyahat ve cinsellik gibi Life Style konulara da değinilecek. Gelecek günlerde gerçekleşecek olan sohbetler için yollayacağımız özel davetiyeleri gözden kaçırmayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.